2 grudnia 2017


Wczesna rejestracja (do 25.11.17)
100,00 zł
Rejestracja od 25.11.17
120,00 zł

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję spotkania na jedwabnym szlaku. Jedyne takie seminarium, gdzie spotkają sie zupełnie odmienne sztuki walki z dwóch krańców świata.

Renesansowy puginał, założyciela Freifechterów, wolnych szermierzy, Joachima Meyera, niezwkle rozbudowany system, który uczony był w wielu szkołach przez nastepne sto lat oraz japoński krótki miecz kodachi, broń służąca zarówno do walki bez jak i w zbroi.

Zajecia prowadzone przez instruktorów szkoły Bujutsu Kan (część Japońska) oraz instruktorów Grupy Silkfencing (część Europejska).

 

KODACHI

W szkole miecza Bu Jutsu Kan, trening prowadzony jest w trzech kierunkach. Zdecydowana większość czasu poświęcona jest szkoleniu w tradycji budo nastawionej na pielęgnowanie rozwoju osobowości. W tradycji bujutsu trenujemy bojowe, praktyczne kenjutsu, techniki i heiho walki realnej. Cenimy także techniki i formy pokazowe, których celem jest dawanie radości widzom.

Techniki walki bronią krótką (tanto, kodachi, wakizashi) , które praktykujemy w szkole Bujutsu Kan, mieszczą się przede wszystkim w tradycji bujutsu.
Na seminarium będziemy trenować techniki kodachi i nikodachi, czyli walkę jednym lub dwoma krótkimi mieczami, także przeciw długiemu mieczowi (katana), włóczni (yari), i przeciwnikowi walczącemu w zbroi . Techniki kodachi są bardzo dynamiczne, często połączone z elementami walki wręcz. Przyjrzymy się również zagadnieniu walki na małym dystansie (w ciasnych wnętrzach, w tłoku...np w tramwaju ;) )

Więcej

PUGINAŁ

Mistrz Joachim Meyer urodzony w Basel w 1537, w 1560 roku staje się nauczycielem fechtunku w Strasbourgu. Jego podręczniki są pierwszymi z tego rodzaju, gdzie tworzy on narzędzie do samokształcenia się w dziedzinie szermierki, zarówno dla młodych jak i doświadczonych żołnierzy i szermierzy. Jego tekst jest skonstruowany na bazie rozwijającym kolejne umiejętności ksiąg, zaczynając od najbardziej uniwersalnej broni, tj. miecza a kończąc na broni drzewcowej, która wymaga najwiekszego w indywidualnym treningu. Czwarta księga dotyczy walki puginałem, tj małym sztyletem, służącym do obrony jak i do walki samej w sobie.

Techniki dotyczą nie tylko metody ataku sama bronią, ale także technik zapaśniczych, dźwigni oraz punktów witalnych. 

MIEJSCE

Krakowska Szkoła Fechtunku to jedyne w południowej Polsce centrum dawnych, historycznych sztuk walki! Nasze centrum przy Krolewskiej 51, 5 min od centrum Krakowa.

DOJAZD

Najlepiej dotrzeć od Kazimierza Wielkiego 51

PLAN

Rozpoczynamy o 13:00, 

13:00 - 13:15 rozgrzewka

13:15 - 13:45 PUGINAŁ Podstawy ruchu, kroki, praca dystansem

13:45 - 14:15 PUGINAŁ Postawy i pchnięcia

14:15 - 14:55 PUGINAŁ Techniki parowania i przechwytywania broni

14:55 - 15:00 przerwa na wodę

15:00 - 16:00 PUGINAŁ Podstawowe techniki i techniczne sparingi

 

6 godzin zajęć, 30 minut przerwy.


SPRZĘT

Prosimy o przyniesienie dwóch rzeczy - rękawiczek w celu zapobiegniecia otarciom oraz nakryć głowy pod maski szermiercze - ze wzgledów higienicznych oraz z tego, ze stanowią one dodatkowe wytłumienie.

Każdy uczestnik ma możliwość przyniesienia swojego sprzętu na zajęcia, jednak nie mamy żadnych wymagań, ponieważ dla każdego zarejestrowanego uczestnika zapewniamy specjalny sprzęt treningowy, począwszy od specjalnych palcatów, po syntetyczne symulatory szabel różnego typu z maskami.

 

REJESTRACJA

prosimy o rejestrację pod poniższym linkiem:

REJESTRACJA

Osoby, które zarejestrują się do 25.11 zapłacą jedynie 100 PLN

Ogólny koszt seminarium podczas rejestracji po 25.11 to 120 PLN od uczestnika. Dla grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

W celu rejestracji należy przesłać bezzwrotną zaliczkę 20 PLN na konto przesłane w mailu zwrotnym po ukończeniu rejestracji!

Zapraszamy na 6 godzin zajęć, wraz z pół godzinną przerwą.

Ilość miejsc ograniczona!

Nasi partnerzy