28 października 2017


Uczestnik poprzedniego seminarium
120,00 zł
Nowy uczestnik
140,00 zł
Uczestnik dwóch seminariów
100,00 zł

Zapraszamy na kolejną edycję seminarium Dawnych Europejskich Sztuk Walki organizowane przez Grupę Silkfencing w Warszawie w Centrum Dawnych Sztuk Walki!
Niestety wskutek naszych problemów z domeną, musieliśmy odwołać poprzednią trzecią edycję, teraz kiedy zlikwidowaliśmy problem organizujemy trzecią edycję ponownie. Każdy, kto dokonał rejestracji na edycję trzecią we Wrześniu, jest traktowany jak uczestnik poprzedniego seminarium i ich opłata rejestracyjna jest uznana i zaksięgowana na obecne seminarium. Jeżeli nie możecie się pojawić w tym terminie, prosimy o maila na contact@silkfencing.pl (nowy adres mail!), wtedy zwrócimy całość opłaty rejestracyjnej!

 

Po raz trzeci będzie można pod okiem profesjonalisty nauczyć się podstaw jak i rozwinąć technikę historycznej szabli polskiej. Jest to jedna z niewielu możliwości nauczenia się wielu technik władania naszą narodową bronią.

 

PROFIL ZAJĘĆ

Trzecie seminarium będzie przede wszystkim poświęcone utrwaleniu dotychczasowych wiadomości, nowe ćwiczenia, pozwalające na prace nad dotychczasowymi umiejętnościami nabytymi w trakcie obu poprzednich edycji. Nauczymy się większej ilości technik, jednocześnie rozwijając te, które już zostały przekazane na poprednich edycjach.

Naturalnie dla osób, które będą pierwszy raz przewidziana będzie szybko powtórka poprzednich zajęć, umożliwiająca dołączenie do grupy. Zajęcia będą podzielone na grupy, gdzie każdy będzie mógł rozwijać swoje umiejętności w odpowiednim dla siebie zakresie. Trening będzie miał charakter zarówno techniczny, jak i biomechaniczny i siłowy.

Postaramy się poszerzyć świadomość wykorzystania tej skomplikwanej broni i rozwinąć związane z nią umiejętnośći w jak najszerszym zakresie. 

SZABLA POLSKA I TZW. SYSTEM DOJRZAŁY

Szabla jest bronią, która wyewoluowała dosyć wcześnie, jednak rozwinęła się późno ponieważ dopiero na przestrzeni XV wieku rozwinęła się ze swojej pierwotnej formy. Jednocześnie w krótkim okresie swojego istnienia stała się ona dominującym i jedną z najbardziej zdywersyfikowanych broni na świecie. Jednocześnie uczona była w wielu różnych odmianach systemów, które rozwinęły się z różnych szkół na świecie.

Szabla polska jest jedną z nietypowych szkół, która razem z szeregiem szkół ze wschodniej strony Europy wykształciły się przez połączenie elementów wschodniej i zachodniej mechaniki. Nasz wschodnioeuropejski styl jest o tyle istotny, że rozwinął się od pierwotnej ewolucji szabli, aniżeli był rozwinięciem systemów opartych na szpadach, tak jak na zachodzie. Polska szermierka jednocześnie wykształciła swoją specyfikę, która odróżnia ją od np. szkoły węgierskiej, czy tureckiej.

System dojrzały, jest powiązany z okresem, kiedy dzięki szeregowi wpływów technik niemieckiej szkoły mieczy, włoskiego rapiera oraz tureckiej, kaukaskiej i węgierskiej szabli. Wykrystalizował się spójny mechanicznie system, który wykształcił swoje specyficzne operacje, jak nasz specyficzny młyniec, czy konkretna mechanika cięć oraz charakterystyczna praca fałszywym ostrzem.

 

PLAN

Seminarium trwać będzie 6 godzin, plus 30minutowa przerwa i kilka krótkich kilkuminutowych przerw.

12:00 – 12:20 Dwa słowa wstępu. 
Czym jest sztuka walki szablą w Polsce i na wschodzie Europy
12:20 – 12:35 Rozgrzewka
12:40 – 13:00 Ćwiczenia oddechowe i programowanie
13:00 – 13:30 Przypomnienie podstaw.
Cięcia i młyńce
13:30 – 14:00 Praca nóg i ciała
14:00 – 14:05 Przerwa
14:05 – 15:10 Wymiana szablowa
15:10 – 16:00 Obrona podcięciami. Polskie zawieszenia.
16:00 – 16:30 Przerwa
16:30 – 16:35 Rozgrzewka rozruchowa
16:35 – 18:00 Słaby, silny, przed i po, czyli jak stosować taktykę szabli w walce.
18:00 – 18:30 Specjalne sparingi

 

 

SPRZĘT

Prosimy o przyniesienie dwóch rzeczy - rękawiczek w celu zapobiegniecia otarciom oraz nakryć głowy pod maski szermiercze - ze wzgledów higienicznych oraz z tego, ze stanowią one dodatkowe wytłumienie.

Każdy uczestnik ma możliwość przyniesienia swojego sprzętu na zajęcia, jednak nie mamy żadnych wymagań, ponieważ dla każdego zarejestrowanego uczestnika zapewniamy specjalny sprzęt treningowy, począwszy od specjalnych palcatów, po syntetyczne symulatory szabel różnego typu z maskami.
 

 

MIEJSCE

CDSW czyli Centrum Dawnych Sztuk Walki, ul Kolejowa 8c w Warszawie!

http://cdsw.pl/

 

DOJAZD


Zachęcamy do obejrzenia mapy gogle, po wpisaniu „Centrum Dawnych Sztuk Walk” znajdziemy PIN wskazujący dokładną lokalizację:
google maps
Dojazd Taksówką:
Kolejowa 8 c, jeżeli nawigacja taksówkarza nie będzie potrafiła znaleźć numeru to warto powiedzieć że to obok klubu odessa w drugim rzędzie magazynów
Dojazd samochodem: 
Wzdłuż rampy pod CDSW jest należący do klubu parking więc nie ma obaw o zostawienie samochodu
Dojazd komunikacją miejską:
Z dworca Centralnego
Autobus 127 do placu Zawiszy(ten plac gdzie znajduje się hotel Sobieski) i spacer obok muzeum kolejnictwa ulicą towarową aż do kolejowej
Ewentualnie
Tramwaj 10 do przystanku Karolkowa 01 i spacej ulicą karolkową i przyokopową aż do kolejowej. 
Z dworca Zachodniego

 

 

REJESTRACJA

prosimy o rejestrację pod poniższym linkiem:

REJESTRACJA

Osoby kontynuujące seminarium z poprzedniego spotkania mają gwarancję poprzedniej ceny, czyli 120 PLN! Jednak osoby kontynuujące seminarium, jako trzecie spotkanie zapłacą jedynie 100 PLN!

Ogólny koszt seminarium to 140 PLN od uczestnika. Dla grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

W celu rejestracji należy przesłać bezzwrotną zaliczkę 20 PLN na konto przesłane w mailu zwrotnym po ukończeniu rejestracji!

 

Ilość miejsc ograniczona!
Zdjęcia z poprzednich edycji:
LINKGaleria

Nasi partnerzy