17 marca 2018


WEJŚCIE NORMALNE
140,00 zł
OSOBY KTÓRE ODBYWAŁY WARSZTATY W RAMACH WSPOŁPRACY CDSW ORAZ SILKFENCING
120,00 zł

"Z tą bronią chwalią sobie krzyżowe szermowanie, a coby się z wysoka nie zamierzać, ani szeroko rozodzić, bo takiem szermowaniem trzy zaraz może snadnie rany dać, może i spotku ręce podciąc, może i z wierzchu dołożyć, może i pachmie sztychem."

Stanisław Sarnicki w swoim podręczniku Księgi Hetmańskie z końca XVI wieku jest pierwszym wspominającym o tradycji szermierki krzyżowej. Zrozumienie jej glębszego znaczenia, specyficznego nurtu jakim była gdy jeszcze nie była tylko typowo polskim elementem, pozwala na jeszcze precyzyjniejsze podejście do tematu polskiej techniki walki. 

Nasze warsztaty maa charakter przekrojowy, poświęcony technikom miecza jak i szabli w kontekście XVI oraz XVII wieku. W trakcie zajec korzystać będziemy z nauk trzech mistrzów tego okresu. Achille Marozzo, Francesco Alifieri oraz Joachim Meyer, które reprezentują najważniejsze nurty swoich czasów. Naszą gowną osią zainteresowań będzie Achille Marozzo stanowiący najbardziej reprezentatywny dorobek szermierki włoskiej okresu renesansu oraz jako uzupełnienia podręczniki Joachima Meyera, które stanowią ważne połączenie obu światów szermierki, na koniec spojrzymy na Francesco Alifieri, który nie tylko był znanym w Polsce nauczycielem z Padwy jak i reprezentował zwieńczenie pewnego okresu szermierki, który rozwinął się w Polsce.

"Starzy Poliacy jeśli pieszo z kordem chodzili, tedy za niemi tudzież pacholie Abo giermek mieczem szedł, gdyż miecz już zasię wiele ma nad szpadę, jeno jem nie trzeba sę nazbyt rozigrawać, ani często machać, bo Włoch z przodku jeno podaje lekka sztychy i zmierzanie, a ustępuje się rad, a czycha a pilnuje, patrzy skąd by tego co mieczem pożyć [...]"

 

PROFIL ZAJĘĆ

Zajęcia będą przystosowane do grupy, ponieważ będą miały charakter przekrojowy analizować będziemy zarówno podstawy jak i bardziej zaawansowane metody. Naszą największą uwagę skupiać będziemy na podstawach mechaniki bazowych działań, pracy nóg, dystansie oraz tempie w kontekście miecza oraz szabli.

 

SPRZĘT

Każdy uczestnik ma możliwość przyniesienia swojego sprzętu na zajęcia, jednak nie mamy żadnych wymagań, ponieważ dla każdego zarejestrowanego uczestnika zapewniamy specjalny sprzęt treningowy, począwszy od specjalnych palcatów, po syntetyczne symulatory szabel oraz mieczy różnego typu z maskami.
Dodatkowo prosimy wszystkich o przyniesienie własnych rękawiczek, czapek bądź inych wytłumien pod maski i  jeżeli to możliwe własnych osłon!

 

MIEJSCE

CDSW czyli Centrum Dawnych Sztuk Walki, ul Kolejowa 8c w Warszawie!

http://cdsw.pl/

 

DOJAZD


Zachęcamy do obejrzenia mapy gogle, po wpisaniu „Centrum Dawnych Sztuk Walk” znajdziemy PIN wskazujący dokładną lokalizację:
google maps
Dojazd Taksówką:
Kolejowa 8 c, jeżeli nawigacja taksówkarza nie będzie potrafiła znaleźć numeru to warto powiedzieć że to obok klubu odessa w drugim rzędzie magazynów
Dojazd samochodem: 
Wzdłuż rampy pod CDSW jest należący do klubu parking więc nie ma obaw o zostawienie samochodu
Dojazd komunikacją miejską:
Z dworca Centralnego
Autobus 127 do placu Zawiszy(ten plac gdzie znajduje się hotel Sobieski) i spacer obok muzeum kolejnictwa ulicą towarową aż do kolejowej
Ewentualnie
Tramwaj 10 do przystanku Karolkowa 01 i spacej ulicą karolkową i przyokopową aż do kolejowej. 
Z dworca Zachodniego

 

 

REJESTRACJA

Osoby które uczestniczyły w poprzednich seminariach maja prawo do preferencyjnej ceny, czyli 120 PLN!

Ogólny koszt seminarium to 140 PLN od uczestnika. Dla grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

W celu rejestracji należy przesłać bezzwrotną zaliczkę 40 PLN na konto przesłane w mailu zwrotnym.

LINK DO REJESTRACJI

contact@silkfencingteam.pl

 

 

 



Galeria

Nasi partnerzy