Artykuły

Artykuł historia francuskiej szermierki siecznej

7 grudnia 2020

Francuska szermierka stanowiła jeden z najważniejszych nurtów w historii fechtunku XVIII i XIX wiecznej Europy. Wielu Francuzów, mistrzów szermierki spotkać można było na terenie całej Europy, od Wielkiej Brytanii po daleką Rosję.Francuzi rozwinęli także swoją własną tradycję szermierki siecznej, która także odbiła swoje piętno na kulturze posługiwania sie szablą i pałasza w Europie.

Poniższy artykuł analizuje rozwój tej tradycji szermierczej w kontekście do podręczników z epoki i ich opracowań.

Stalowa Arena

13 listopada 2020

Zapraszamy serdecznie na pierwszą Stalowa Areną z dawnymi europejskimi sztukami walki! Już w tę sobotę, 14 Listopada będzie można obejrzec zmagania naszego klubu, Krakowskiej Szkoły Fechtunku, z trzema innymi klubami!

 

Ponizej więcej informacji

Zajęcia zdalne szabli polskiej!

22 kwietnia 2020

Zapraszamy serdecznie na nasze nowe zajecia szabli polskiej w trybie zdalnym!

Specjalnie dla was w ramach Krakowskiej Szkoły Fechtunku, uruchomiliśmy zdalne zajęcia!

Szabla polska,to 4 tygodniowy kurs, podzielony na 12 jednostek treningowych! W rtamach tego dostarczymy szereg nagrań z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, szermierczymi lub innymi uzupełniającymi trening szermierczy.

 

Napisz do nas na krakowskaszkolafechtunku@gmail.com

Plan zostanie dostarczony w formie rozpisanych 12 lekcji - szacowane 3 treningi w tygodniu, dostęp do filmów na kanale YouTube (filmy będą przypisane do Twojego maila) oraz zamkniętej grupy na FB gdzie będziecie mogli się z nami wymieniać waszym rozwojem treningowym oraz zadawać nam pytania. Każdy plan zakłada, że odeślecie nam film podsumowujący wasz tydzień treningowy wraz z pytaniami w okolicach weekendu. 

Nasi partnerzy