Jak dojść na zajęcia

Załączamy małą mapkę jak najłatwiej dotrzeć na zajecia Krakowskiej Szkoły Fechtunku!
Załączamy małą mapkę jak najłatwiej dotrzeć na zajecia Krakowskiej Szkoły Fechtunku!
Akademia Fireblade. Zajęcia szermierki choreograficznej poświęcone najbardziej rozpoznawalnej broni filmowej, mieczowi świetlnemu. Zajęcia te opierać się będą na specjalnym treningu wielu systemów walki zarówno z Azji jak i Europy, promując najbardziej widowiskowe działania i techniki jednocześnie upraszczając ich mechanikę, tak by świetnie inscenizować pojedynki i walki w iście hollywoodzkim stylu. Treningi te są także świetna rekreacją, jako doskonała forma aktywności fizycznej i umysłowej.
Właśnie uruchomiliśmy rejestracje na zajęcia do grup we Wrześniu!
Pamiętajcie, by sprawdzać ile osób jest zarejestrowanych i rejestrujcie się!
Ciekawy, a przez to oficjalny wpis na temat Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Jako, że były święta, miałem możliwość zagłębienia się z powrotem w literaturę poświęconą mojej ulubionej broni, czyli szabli. Tym razem wziąłem na stół starodruki z początku XIX wieku autorstwa kilku pruskich oraz saksońskich nauczycieli szermierki. Udało mi się dzieki tym kilku dniom wolnego zakończyć pewien okres badania którym zajmuje się od dłuższego czasu. Chronologicznie: Timlich ,Roux, Seidler, Christmann oraz jeszcze jeden, który będzie niespodzianką w nadchodzącej książce.
Naturalnie jako punkt odniesienia wziąłem dawno temu analizowanego Wernera, który jak wiemy był jednym z głównych saksońskich fechtmistrzów oraz nauczycielem samego Starzewskiego. Używa on jednak tzw. haurappierów, czyli rodzaju specjalnych pałaszy pojedynkowych. Jego mechanika jest o tyle ciekawa, ze odmienna od standardowej Contre-pointe’y znacząco przybierającej na popularności w szermierce zachodnioeuropejskiej w późniejszym okresie.
Zapraszamy serdecznie na pierwsze zajęcia po przerwie zimowej z miecza długiego!
Już dzisiaj spotykamy się pierwszy raz w Lutym po dwutygodniowej przerwie!
Do zobaczenia na miejscu!