Kalendarz i rejestracja elektroniczna na zajęcia już są!

Właśnie uruchomiliśmy rejestracje na zajęcia do grup we Wrześniu!
Pamiętajcie, by sprawdzać ile osób jest zarejestrowanych i rejestrujcie się!
Właśnie uruchomiliśmy rejestracje na zajęcia do grup we Wrześniu!
Pamiętajcie, by sprawdzać ile osób jest zarejestrowanych i rejestrujcie się!
Ciekawy, a przez to oficjalny wpis na temat Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Jako, że były święta, miałem możliwość zagłębienia się z powrotem w literaturę poświęconą mojej ulubionej broni, czyli szabli. Tym razem wziąłem na stół starodruki z początku XIX wieku autorstwa kilku pruskich oraz saksońskich nauczycieli szermierki. Udało mi się dzieki tym kilku dniom wolnego zakończyć pewien okres badania którym zajmuje się od dłuższego czasu. Chronologicznie: Timlich ,Roux, Seidler, Christmann oraz jeszcze jeden, który będzie niespodzianką w nadchodzącej książce.
Naturalnie jako punkt odniesienia wziąłem dawno temu analizowanego Wernera, który jak wiemy był jednym z głównych saksońskich fechtmistrzów oraz nauczycielem samego Starzewskiego. Używa on jednak tzw. haurappierów, czyli rodzaju specjalnych pałaszy pojedynkowych. Jego mechanika jest o tyle ciekawa, ze odmienna od standardowej Contre-pointe’y znacząco przybierającej na popularności w szermierce zachodnioeuropejskiej w późniejszym okresie.
Zapraszamy serdecznie na pierwsze zajęcia po przerwie zimowej z miecza długiego!
Już dzisiaj spotykamy się pierwszy raz w Lutym po dwutygodniowej przerwie!
Do zobaczenia na miejscu!
Zapraszamy do obejrzenia, będzie on pierwszy z serii filmów, które będziemy robić w te wakacje! Podkręćcie głośniki i włączcie HD.
Krótki artykuł opisujący techniki władania mieczem wielkim w tradycji Iberyjskiej wraz z krótkim filmem prezentujacym te działania.